PDF Trüki E-mail

Esmakordselt täienevad Tallinna tudengite ja elanike teadmised Keskkonnatelgi töötubades

Vaata fotogaleriid Keskkonnatelgist Tallinna Tudengipäevadel

Täna, 28. septembril  osaleb Keskkonnatelk esmakordselt Tallinna Tudengipäevadel. Keskkonnatelk on avatud Vabaduse väljakul kella 16-18.

"Ootame telki kõiki linnakodanikke, kes soovivad enda keskkonnateadlikkust tõsta", ütles Tallinna Ülikooli Üliõpilaskonna Kultuuriklubi juhataja Gerli Jõeäär.
Mõte kaasata  Tallinna tudengipäevadel Keskkonnatelk sündis kauges suves, kus ta osales ise uuskasutuse seminaril Võsul. "Veendusin, et  looduse- ja keskkonnainfo võetakse vastu sundimatus õhkkonnas, mis on esitatud põnevalt, õpetlikult ja huvitavalt", ütles Gerli Jõeäär.

Uuskasutuse spetsialistide juhendamisel on võimalik kohapeal valmistada sokist enda lemmiktegelase, esinemiskostüümi või lavadekoratsiooni, mis kulmineerub ühise õpetliku vanavara väärtustava näitemängu esitamisega.

Eesti Taaskasutusorganisatsiooni maskott Roheline Punkt ja Eesti Pandipakendi maskott Purk viivad läbi praktilisi seminare telgis.

Ökokratt Uko juhendamisel võimalik mängu panna oma teadmised ning oskused. Mängitakse keskkonna- ja looduseteemalist kuulamis- ja kompimismängu "Mis siin on?", "Sada viljatera", "Tundlikud näpud", kus saab kasutada kõiki oma äratundmise meeli.
 
Keskkonnatelgis selgitatakse keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust läbi atraktiivse aktiivõppe, et mõistetaks inimtegevuse mõju loodusele ning looduskaitse vajalikkust. Külastajatele pakutakse traditsiooniliselt huvitavat, põnevat ja õpetlikku tegevust.

Keskkonnatelgi eesmärk on tõsta elanike keskkonnateadlikkust ning levitada säästvat elu- ja mõtteviisi, õpetades olema loodussäästlik, loov-nutikas ning osav.

Keskkonnatelki toetab Tudengipäevade Sihtasutus, MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon ja Eesti Pandipakend OÜ.

Keskkonnatelki korraldab MTÜ Ökokratt. Telk tegutseb alates 2003. aastast.
2004. aastal sai see Keskkonnaministeeriumilt tunnustuse "Keskkonnateoke 2004".

Lisainfo:
Jane Adler
MTÜ Ökokratt
GSM +372 51 48 591
E-mail on kaitstud spmmirobotite eest, Javascript peab olema sisse llitatud
www.okokratt.ee

LAST_UPDATED2