Keskkonnatelgis näidatakse, kuidas linnud kasutavad inimeste vanavara PDF Trüki E-mail

Keskkonnatelgis näidatakse, kuidas linnud kasutavad inimeste vanavara

NB! Vaata fotogaleriid Vanamõisa käsitöölaadalt! 

Laupäeval, 21.augustil toimuval Vanamõisa käsitöölaadal osaleb ka Keskkonnatelk, kus näidatakse ja räägitakse, kuidas vanavaraga linde aidata.

MTÜ Ökoretked ornitoloogi Aarne Tuule sõnul saab lihtsast vanast kartulikorvist ja kartulikoti kangast ning põhust valmistada kõrvukrätsu pesakasti.
MTÜ Ökoretked asjatundjad näitavad Keskkonnatelgis, kuidas meisterdada kartulikorvist pesakasti ning õpetavad miks, millal ja kuhu neid võiks üles panna ning miks seda vaja võib minna. Lisaks valmistatakse konservitoosist, küpsise- ja tordikarbist, plastpudelitest ja muust taarast talviseid toidumaju lindudele.
 
Keskkonnatelk on kohtumispaik kogujatele ja uudistajatele, kes soovivad näha ja tutvuda loodusega seotud kogumitega, sh raha- ja margikogudega.
 
Kellel pole veel omadisainitud riidekotti, saavad seda teha Greenstep juhendajate toel.

Külastajate abiga ja Leirella - Brünella -Võluvill juhendamisel valmivad sokinukud, millega esitatakse kohapeal ühiseid uuskasutuse ja vanavara etendusi.

Maskotid Ökokratt Uko, Roheline Punkt  ja Purk viivad läbi kaasahaaravaid koolitusi.

Keskkonnatelk koondab enese alla käesoleval aastal loodust ja keskkonda väärtustavaid organisatsioone, kelle selle aasta ühine sõnum on „Vanal varal on väärtus!“

Keskkonnatelgi eesmärk on tõsta inimeste keskkonnateadlikkust ning levitada säästvat elu- ja mõtteviisi, õpetades olema loodussäästlik, loov-nutikas ning osav.

Esmakordselt on Keskkonnatelk kutsutud 10.septembril Torma kooli Keskkonnapäevale, kus ka huvilistel võimalik osaleda.

Keskkonnatelki toetab Vabaühenduste fond, mis on rahastatud Islandi, Liechtensteini ja Norra poolt EMP finantsmehhanismi ning Norra finantsmehhanismi vahendusel, MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon ja Eesti Pandipakend OÜ.

Keskkonnatelki korraldab MTÜ Ökokratt. Telk tegutseb alates 2003. aastast.
2004. aastal sai  see Keskkonnaministeeriumilt tunnustuse "Keskkonnateoke 2004".


Lisainfo:
Jane Adler
MTÜ Ökokratt
GSM +372 51 48 591
E-mail on kaitstud spmmirobotite eest, Javascript peab olema sisse llitatud
www.okokratt.ee