PDF Trüki E-mail

Haruldased tööriistad Keskkonnatelgis

NB! Vaata Kuusalu Lauritsapäeva Keskkonnatelgi fotogaleriid!

Keskkonnatelgis eksponeeritakse esmakordselt tööriistamuuseumi haruldasi eksponaate pühapäeval, 15.augustil Lauritsapäeval algusega kell 12 Kuusalu kirikuaias.

Eesti esimese Tööriistamuuseumi ja Näkiallika talu peremehe Peeter Kivimäe sõnul asus ta tööriistu koguma saatuse tahtel, sest veel töökorras olev abivahend lihtsalt visatakse ära. „Mõtlesin, et kogun nad kokku ja tutvustan inimestele töövahendeid, mida meie esiisad ja emad kasutasid. Tihti kutsutakse mind appi mõnda vana töökoda või sepikoda revideerima enne selle uuendamist või likvideerimist, sest vanad seadmed pole nii kiired kui vaja, või pole enam inimesi, kes oskaksid neid kasutada. Ootan põnevil üle Eesti selliseid kutseid, et täiendada oma Tööriistamuuseumi ekspositsiooni. Ootamatult on selgunud, et vanavara väärtustavate isikute arv on enneolematult kasvanud, kuna külastajaid tuleb isegi väljastpoolt Eestit palju,“  rääkis Kivimäe.
 
Keskkonnatelk on kohtumispaik kogujatele ja uudistajatele, kes soovivad näha ja tutvuda loodusega seotud kogumitega, sh raha- ja margikogudega.
 
Kellel pole veel omadisainitud riidekotti, saavad seda teha Greenstep juhendajate toel.

Külastajate abiga ja Leirella - Brünella -Võluvill juhendamisel valmivad sokinukud, millega esitatakse kohapeal ühiseid uuskasutuse ja vanavara etendusi.

Maskotid Ökokratt Uko, Roheline Punkt  ja Purk viivad läbi kaasahaaravaid koolitusi.

Keskkonnatelk koondab enese alla käesoleval aastal loodust ja keskkonda väärtustavaid organisatsioone, kelle selle aasta ühine sõnum on „Vanal varal on väärtus!“

Keskkonnatelgi eesmärk on tõsta inimeste keskkonnateadlikkust ning levitada säästvat elu- ja mõtteviisi, õpetades olema loodussäästlik, loov-nutikas ning osav.

Järgmisena saab Keskkonnatelki külastada 21. augustil Saue valla suvelõpupeol koos Vanamõisa käsitöölaada ja külade päevaga.

Keskkonnatelki toetab Vabaühenduste fond, mis on rahastatud Islandi, Liechtensteini ja Norra poolt EMP finantsmehhanismi ning Norra finantsmehhanismi vahendusel, MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon ja Eesti Pandipakend OÜ.

Keskkonnatelki korraldab MTÜ Ökokratt. Telk tegutseb alates 2003. aastast.
2004. aastal sai  see Keskkonnaministeeriumilt tunnustuse "Keskkonnateoke 2004".

Lisainfo:
Jane Adler
MTÜ Ökokratt
GSM +372 51 48 591
E-mail on kaitstud spmmirobotite eest, Javascript peab olema sisse llitatud E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud
www.okokratt.ee