PDF Trüki E-mail

Rudolf Viiper`i pildiraami hiilgus taastatakse Keskkonnatelgis

NB! Vaata Võsu 500 juubelinädala keskkonnatelgi fotogaleriid!

Vaata tuntud koguja Samuel Golomb'i kogusid!

 

Keskkonnatelk osaleb laupäeval, 17. juulil Võsu 500 juubelinädalal, kus Rudolf Viiper`ile kuulunud pildiraam saab taastatud Antiigiveebi restaureerijate ja külastajate abiga Võsu laululava juures algusega kell 12.

Rudolf Viiper oli Palmse mõisa valitseja 20. sajandi alguses, ta oli Lääne-Virumaa kauaaegse õpetaja Aino Veelmaa  vanaisa õepoeg. Saatuse keerdkäike pidi sattus väärtuslik foto pr Aino Veelmaa omandisse Siberist tagasi tulles.
Aino Veelmaa, kes ise on olnud pikaaegne vene keele ja joonistamise õpetaja, arvab, et reliikvia restaureerimine on suurepärane näide vanade asjade uuesti kasutusele võtmisest. Kindlasti ei tohi muuta esemete välimust, et vana hing jääks sisse. Lihtsuses peitub võlu. Pr Veelmaa soovib pildiraami restaureerimises osaleda ka ise, et ärgitada ka teisi oma perekonnareliikviaid ise restaureerima. 

Keskkonnatelk on kohtumispaik kogujatele ja uudistajatele, kes soovivad näha ja tutvuda loodusega seotud raha- ja margikogudega. 
 
Kellel pole veel omadisainitud riidekotti, saavad seda teha Greenstep juhendajate toel.

Külastajate abiga ja Leirella - Brünella -Võluvill juhendamisel valmivad sokinukud, millega esitatakse kohapeal ühiseid seltskonnamänge.

Maskotid Ökokratt Uko, Roheline Punkt  ja Purk viivad läbi kaasahaaravaid koolitusi.

Keskkonnatelk koondab enese alla käesoleval aastal loodust ja keskkonda väärtustavaid organisatsioone, kelle selle aasta ühine sõnum on „Vanal varal on väärtus!“

Keskkonnatelgi eesmärk on tõsta inimeste keskkonnateadlikkust ning levitada säästvat elu- ja mõtteviisi, õpetades olema loodussäästlik, loov-nutikas ning osav.

Järgmisena saab Keskkonnatelki külastada 15. augustil Lauritsapäeval Kuusalu kirikuaias.

Keskkonnatelki toetab Vabaühenduste fond, mis on rahastatud Islandi, Liechtensteini ja Norra poolt EMP finantsmehhanismi ning Norra finantsmehhanismi vahendusel, MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon ja Eesti Pandipakend OÜ.

Keskkonnatelki korraldab MTÜ Ökokratt. Telk tegutseb alates 2003. aastast.
2004. aastal sai  see Keskkonnaministeeriumilt tunnustuse "Keskkonnateoke 2004".


Lisainfo:
Jane Adler
MTÜ Ökokratt
GSM +372 51 48 591
E-mail on kaitstud spmmirobotite eest, Javascript peab olema sisse llitatud
www.okokratt.ee

LAST_UPDATED2