PDF Trüki E-mail

Illuka mõisa tool saab päästetud mõisapäevadel 

NB! Vaata Illuka mõisa päevade fotogaleriid!

Pühapäeval, 11.juulil osaleb Keskkonnatelk  Illuka mõisa päevadel, kus muuhulgas restaureeritakse vana kasutusest äralangenud mõisa tool ning antakse sellele omaaegne  välimus ja tool võetakse taas mõisas kasutusse.
Kõigil Illuka mõisa päevade külastajatel on võimalus koos meistrimehega Antiigiveebist harjutada kätt Illuka mõisa tooli restaureerimisel ning saada tulevaseks iserestaureerijaks.

Restauraator Kalle Kase sõnul on talle väärikaks väljakutseks Illuka mõisa tooli restaureerimine, sest seda tehakse koos auväärsete mõisapäevade külastajatega ning tool saab igapäevasesse kasutusse.

Keskkonnatelgis võimalik uudistada Eesti kogujate looduse ja keskkonnaga seotud margi- ja rahakogusid. Keskkonnatelgis on kohtumispaik kogude kogujatele ning uudistajatele.
 
Uuskasutuse asjatundja Leirella - Brünella -Võluvill juhendamisel valmistavad külalistest meisterdajad sokkidest  lemmiktegelased, millistega esitatakse kohapeal ühiseid näitemänge.

Maskotid Ökokratt Uko, Roheline Punkt  ja Purk viivad läbi kaasahaaravaid koolitusi.
Oma esimese rohelise sammu saab teha omadisainitud riidekotiga Greenstep juhendajate toel.

Keskkonnatelk koondab enese alla käesoleval aastal loodust ja keskkonda väärtustavad organisatsioone, millistel on selle aasta ühine sõnum - „Vanal varal on väärtus!“

Keskkonnatelgi eesmärk on tõsta inimeste keskkonnateadlikkust ning levitada säästvat elu- ja mõtteviisi, õpetades olema loodussäästlik, loov-nutikas ning osav.

Järgmisena saab külastada Keskkonnatelki 17. juulil Võsu 500. aastapäeval lõkkepatsil.

Keskkonnatelki toetab Vabaühenduste fond, mis on rahastatud Islandi, Liechtensteini ja Norra poolt EMP finantsmehhanismi ning Norra finantsmehhanismi vahendusel, MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon ja Eesti Pandipakend OÜ.

Keskkonnatelki korraldab MTÜ Ökokratt. Telk tegutseb alates 2003. aastast.

2004. aastal sai  see Keskkonnaministeeriumilt tunnustuse "Keskkonnateoke 2004".


Lisainfo:
Jane Adler
MTÜ Ökokratt
GSM +372 51 48 591
E-mail on kaitstud spmmirobotite eest, Javascript peab olema sisse llitatud
www.okokratt.ee