PDF Trüki E-mail

MTÜ Ökokratt 
Pressiteade
09.06.2010


Eesti kogujate väärtused on Keskkonnatelgis uudistamiseks

KeskkonnatelkLaupäeval, 12. juunil, püstitatakse Keskkonnatelk Rakvere linnapäevade külastajate rõõmuks,  kus osalevad loodust ja keskkonda väärtustavad organisatsioonid ning firmad, et edastada selle aasta ühine sõnum - „Vanal varal on väärtus!“

Keskkonnatelgis on võimalik uudistada tuntud Eesti koguja Samuel Golomb`i looduse ja keskkonnaga seotud margi- ja rahakogusid. Samas saab kogenud koguja abil hinnata oma vara väärtust ning vahetada väärt kraami teistega. Keskkonnatelgis on kohtumispaik kogude kogujatele ning uudistajatele. Kõigil külastajatel avaneb võimalus uurida tuumaraketist tehtud metallmünti

Säästva Renoveerimise Infokeskuse meistrimehed näitavad töötoas kohapeal ehedat ukse restaureerimist looduslike värvidega koostöös Naturehitusega Ökoehituse Ühingust. Kohapeal on iserestaureerijatel võimalik tutvuda kogenud ehitusmaterjalide kogujate ja restaureerijatega. Samas tutvustatakse ka uusdisaini ehk siis: vanale asjale uue kasutuse andmist.

Uuskasutuse spetsialist Leirella - Brünella -Võluvill viib kohapeal läbi praktilise uuskasutuse õpetuse- valmistatakse Suva sokist enda lemmiktegelane, esinemiskostüüm või lavadekoratsioon, mis kulmineerub ühise näitemängu esitamisega kohapeal.

Maskotid Roheline Punkt  ja Purk viivad läbi seminare ja koolitusi.
Oma esimese rohelise sammu saab teha omadisainitud riidekotiga Ökokratt Uko toel.

Keskkonnatelgi eesmärk on tõsta inimeste keskkonnateadlikkust ning levitada säästvat elu- ja mõtteviisi, õpetades olema loodussäästlik, loov-nutikas ning osav.

Järgmisena saab külastada Keskkonnatelki 11. juulil Illuka mõisa päevadel.

Keskkonnatelki toetab Vabaühenduste Fond, mis on rahastatud Islandi, Liechtensteini ja Norra poolt EMP finantsmehhanismi ning Norra finantsmehhanismi vahendusel, MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon ja Eesti Pandipakend OÜ.
Keskkonnatelki korraldab MTÜ Ökokratt. Telk tegutseb alates 2003. aastast.
2004. aastal sai  see Keskkonnaministeeriumilt tunnustuse "Keskkonnateoke 2004".


Lisainfo:
Jane Adler
MTÜ Ökokratt
GSM +372 51 48 591
E-mail on kaitstud spmmirobotite eest, Javascript peab olema sisse llitatud
www.okokratt.ee