Keskkonnatelk 7. hooajal PDF Trüki E-mail

Keskkonnatelk

UUS! Vaata keskkonnatelgi fotogaleriid Porkuni päevadel 11. juulil 2009 ja Illuka mõisa päevadel 12. juulil 2009 !

Keskkonnatelgis osalevad uuskasutust propageerivad organisatsioonid ja firmad, et levitada säästvat elu- ja mõtteviisi läbi hariva ja aktiivse tegevuse, õpetades olema säästlik, loov-nutikas ja osav ning tõstes inimeste keskkonnateadlikkust.

Uuskasutuse spetsialistid Leirella Brünella ja Võlu Vill viivad läbi praktilist uus- ja taaskasutuse õpetust, mille raames valmistab iga telgi külastaja enda lemmiktegelase, esinemiskostüümi või lavadekoratsiooni, mis kulmineerub üheskoos näitemängu esitamisega.

Selgitame telgis keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust läbi atraktiivse aktiivõppe, et mõistetaks looduskaitse vajalikkust ning inimtegevuse mõju loodusele.

Keskkonnatelgis on väljapanek kasetohust tarbeesemetest, nisujahust voolimismaterjalist ja pikaealise toote tutvustus- üks toode, palju võimalusi ning palju muud uudistamist.

Rohelise Punkt  ja Ökokratt Uko viivad läbi uuskasutuse koolituse kõigile Keskkonnatelgi külastajatele.

Keskkonnatelgis pakutakse huvitavat, põnevat ja õpetlikku  tegevust erinevatele  sihtgruppidele: mänge, näidendeid, meisterdamisvõimalusi taas- ja uuskasutusmaterjalidest, võimalusi teadmiste proovile panekuks viktoriinides, jälgida loenguid ja ettekandeid.

Organisatsioonidele annab üritus võimaluse tutvustada oma loodussõbralikku  toodet või teenust ning pakkuda külastajaile harivat tegevust.

Keskkonnatelki saab külastada
30.-31. mail Jäneda aia- ja lillepäevadel
11. juulil Porkuni päevadel
12. juulil Illuka mõisa päevadel

Keskkonnatelki toetab Vabaühenduste fond, mis on rahastatud Islandi, Liechtensteini ja Norra poolt EMP finantsmehhanismi ning Norra finantsmehhanismi vahendusel ja MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon.