Keskkonnatelk 2003 PDF Trüki E-mail

Õpetlik ning põnev Keskkonnatelk Pärnu rannapargis!

19.06.2003
 
MTÜ ÖKOKRATT ja MTÜ HAPPY  korraldavad  Keskkonnatelgi ürituse 20.-23. juuni Pärnu Rannapargis Grillfesti ühe iseseisva osana.
Oleme kokku koondanud Keskkonnatelki 35 keskkonnasõbralikke organisatsioone üle Eesti.
Osalejateks on mittetulundusühingud, äriühingud ja üksikisikud – meid kõiki ühendab soov tutvustada keskkonnasõbralikku mõttelaadi inimestele.
 
Esmakordselt Eesti ajaloos on Keskkonnatelk suurürituse osa, kuid see telk ei ole mõeldud ega ellu kutsutud selleks, et Grillfesti aidata vaid nii on võimalus harida inimesi ja näidata igale inimesele tema võimalust kuidas säästa keskkonda ja tema tähtsat osa selles tähtsas tegevuses.
Sellisel kombel keskkonnateadlikkust viia massidesse on esmakordne ning läbikukkumise võimalus suur, sest garanteeritud edu ei ole - puudub ainult nn. rohelist mõttelaadi omaks pidavate, kuulajate, külastajate kontingent Grillfestil.
 
Kokkuvõtteks:   pakuti võimalust keskkonnatelgi paigaldamiseks Grillfesti korraldajate poolt, et suurendada keskkonnateadlikkust ning näidata igale inimesele tema osa keskkonna kaitsel.
 MTÜ Ökokratt ega MTÜ Happy ei kandideeri siin maailma avastaja tiitlile vaid me kutsume kõiki soovijaid seda selgitustööd tegema koos teiega.  
Taotleme sünergiate liitmist hea eesmärgi nimel.  
 
Etteasted saavad olema Keskkonnatelgis õpetlikud ning põnevad. Keskkonnatelgi meeskond koosneb  üle 240 inimesest. Osalejaid on  Eestist, Prantsusmaalt ning Inglismaalt.

Nii on toimumas vigursaagimine, maheda kohupiima degusteerimine, loodussõbralike ehitusmaterjalide tutvustamine,  ökoturismi võimaluste tutvustamine,  loodushariduse omandamise võimaluste tutvustamine, säästva transpordiskeemi väljatöötamine, võilille kohvi degusteerimine, pääste- ja tuletõrje tehnika ja vahendite tutvustamine, kaasaegse jäätmete sorteerimise võimaluste tutvustamine, europrügila saladuste teada saamine, keskkonnasõbraliku autosõidu õpetus, metsakasvatuse koolitus, loodusajakirjade tutvustamine, miniloomaaia teadvustamine, kõikjal liikuri näitamine, hariduseomandamise tutvustamine, keskkonnasõbralike kütuste näitamine, rohelise maakonna nägemine, orienteerumisvahendite katsumine, kompostiusside imetlemine, euroliikumise nägemine, põimimiskunsti tundmaõppimine, rahvatantsust rõõmu tundmine lisaks on tulemas temaatilised videofilmid, viktoriinid, seminarid, väitlused.
Igal päeva õhtul algusega kell 20.00 toimub ÖKOOKSJON, kus müügiks: keskkonnamängude raamatud, grillahi, kivivilla, aiatoolid, taburetid, koerakuut, lastemängumaja, puitskulptuurid, pilte ja kivi Porkunist, raamatuid, Meterlich, mahedat kohupiima, prügikastid, seljakott nänniga, kütust, ajakirju, T- särke, kaarte, õiglast kohvi, kogumik, põimiktooteid.

See kõik toimub Pärnu Rannapargis Keskkonnatelgis !

Lisainformatsioon:

Priit Adler
MTÜ Ökokratt
E-mail on kaitstud spmmirobotite eest, Javascript peab olema sisse llitatud
www.okokratt.ee
gsm 05132149
 

Keskkonnatelk õnnestus !

25. juuni 2003

MTÜ ÖKOKRATT ja MTÜ HAPPY  korraldasid Keskkonnatelgi ürituse 20.-23. juuni Pärnu Rannapargis Grillfesti ühe iseseisva osana.
Keskkonnasõbralikke organisatsioone koondus Keskkonnatelki 30 üle Eesti, mis kõik selgitasid kuidas muuta ennast keskkonnateadlikumaks ning näitasid igale inimesele tema osa keskkonna kaitsel.
Osalejateks olid mittetulundusühingud, äriühingud ja üksikisikud – meid kõiki ühendas ja ühendab soov tutvustada keskkonnasõbralikku mõttelaadi inimestele.
 
Esmakordselt Eesti ajaloos oli Keskkonnatelk suurürituse osa, kuid see telk ei olnud mõeldud ega ellu kutsutud selleks, et Grillfesti aidata või toetada vaid nii oli võimalus harida inimesi ja näidata igale inimesele eraldi tema võimalust kuidas säästa keskkonda ja tema tähtsat osa selles tähtsas tegevuses.
Mingeid intsidente Keskkonnatelgis kogu nelja päeva jooksul ei toimunud, sest külastajad pidasid distsipliini ja turvateenistusel sekkumiseks vajadus puudus.
Eesmärk ei olnud sulanduda Grillfesti temaatikasse vaid eristuda pakutavatest vaimu ja kõhu täitest ning pakkuda hingele ja silmale midagi üllatavat, mis Keskkonnatelgil ka õnnestus.
Sellisel kombel keskkonnateadlikkust viia massidesse oli esmakordne.
Esile peab tõstma organisatsioone, mis tabasid külastajate soovid või nende köitmise võimalused. Nänni jagamine või näiteks viktoriinide läbi viimine. Põnev oli kompimise või äraarvamise mäng, Samuti kopra treilaastude kaela riputamine koos firma reklaamiga.
Kõik organisatsioonid olid väga raskes olukorras, kus seminari või loengut korraldada ei saanud, ettekannet nagu näiteks messil läbi viia oli raske.
Huviga jälgiti dokumentaalfilme loodusest. Mõjus maagilisena kõik, mis oli õpetlik või põnev!
Nii oli arusaamatu paljudele enne seletamist kondensatsiooni tehnika seos  keskkonnaga, tuleküünla tööpõhimõte, optiroci toote valmistamise materjal, millest tehakse kivivilla, ökoturismi mõte, millised loodusajakirjad on üldse olemas, loodushariduse nõksud, meterlicht tööpõhimõte, maheda piimatoodangu tootmise tehnoloogia, ELKS tegevus, prügisorteerimise mõte, kompostiusside kasutusvaldkond, vigusaagimise mõte, puidust toodangu saladused, auto ja loodussõbraliku kütuse olemasolu, matkamise kaardi soetamise mõte, rahvatantsu osa keskkonnana, liikuva, roomava ja lõikava masina olemus, saunabuss, keskkonna projektide rahastamise põhimõte, Euroliikumise seos keskkonnakitsega, põimiktoodete seos keskkonnaga. Neid valdkondi oli palju, mis sai selgeks tehtud ning inimesed mõtlema pandud.
MTÜ Ökokratt ega MTÜ Happy ei kandideerinud siin maailma avastaja tiitlile vaid me kutsusime kõiki soovijaid seda selgitustööd tegema koos teiste organisatsioonidega.  
Taotlesime sünergiate liitmist hea eesmärgi nimel.
Suur Aitäh veel kord keskkonnatelgi õnnestumise kaasa aitajatele!
See kõik toimus Pärnu Rannapargis Keskkonnatelgis !

Lisainformatsioon:

Priit Adler
MTÜ Ökokratt
E-mail on kaitstud spmmirobotite eest, Javascript peab olema sisse llitatud
www.okokratt.ee
gsm 05132149
 

FunFair muutub roheliseks

Reedel ja laupäeval Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses toimuval rahvusvahelisel ürituste- ja meelelahutusteenuste messil FunFair 2003 seavad end üles erinevad  ökoturismi harrastajad ja ühendused. Messi ROHELINE NURK on avatud mõlemal päeval kella 12 – 19  peapaviljoni ees õues ning on külastajatele tasuta.
Rohelise nurgas saab messikülastaja teada, kuidas loodussäästlikult puhkust veeta ning looduses targalt käituda. Samas saab huviline kaeda ka kohaletoodud saunaautot  ja välikööki, katsuda matkarattaid ning süstasid, puhata püstkodades ja katsetada ronimisseina või vaadata, milline näeb välja ökotualett. Samuti seletatakse huvilistele,  kuidas ATVga  keskkonda säästvalt aega veeta. Otse messiplatsil teevad oma tööd vigursaagijad Raivo Perandi ja Ott Olesk  
Laupäeval kell 15.30  annab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) esimest korda kvaliteedimärki EHE – EHTNE JA HUVITAV EESTI  taotlenud ettevõtetele kätte vastavad tunnistused. diplomid. Üleandmisele on kutsutud ka loodusemees  Fred Jüssi rääkima looduse osast inimese elus ning kuidas elada ehedalt.
Rohelises nurgas on end üles seadnud MTÜ Ökokratt, AS Cleanaway,  Eesti Ökoturismi Ühendus, MTÜ SSS ERNA, Reiman Retked OÜ, Andu Turismitalu OÜ, Matkasport OÜ, Matkaexpert OÜ, KõrveKeskus OÜ, OÜ Polügonimatkad, Realtrade AS, Wetmen,  Raivo Perandi ja Ott Olesk ning RTA Sõprus.
Väljapanekute külastajad saavad süüa ehtsat ja ehedat hernesuppi.

Esimene rahvusvaheline ürituste- ja meelelahutusteenuste mess FunFair 2003 toimub 10.–11. oktoobril  Eesti Näituste messikeskuses, Tallinnas.

Lisainfo Priit Adler
051 32 149
E-mail on kaitstud spmmirobotite eest, Javascript peab olema sisse llitatud